Choď na obsah Choď na menu
 


10. - 11. novembra do Berlina

3. 11. 2009

 

Milí známi a neznámi,

 

chceli by sme Vás požiadať o nenávratný finančný príspevok v sume 300 € pre zabezpečenie ubytovania a cestovného pre tri osoby, ktoré sa zúčastnia summitu laureátov Nobelových cien za mier.

 

V Berlíne sa  v dňoch 10.-11. novembra uskutoční summit laureátov nobelových cien za mier.

Programom tohto summitu budú okrem iného aj témy ako bariéry medzi bohatými a chudobnými, zmeny po zbúraní berlínskeho múru, budovanie sveta bez zbraní a jeden z najdôležitejších bodov summitu - oficiálna prezentácia Charty pre svet bez násilia, ktorá je už podpísaná niekoľkými laureátmi Nobelovej ceny mieru.

Tohto stretnutia sa zúčastnia osobnosti ako Mikhail Gorbachev, Lech Walesa , José Manuel Barroso alebo Silo(zakladateľ svetového humanistického hnutia). Svoje zastúpenie tu budú mať aj svetové organizácie ako napr. UNICEF, ILO alebo OSN .

 

My, ako dobrovoľníci z Humanistického centra Narovinu vo Zvolene, ktoré vychádza z myšlienok humanistického hnutia celého sveta, by sme sa radi zúčastnili na tomto veľkolepom summite, s tým, že by sme radi zastupovali slovenských humanistov a slovenskú verejnosť a predovšetkým by sme takto radi vyjadrili našu podporu myšlienke sveta bez násilia – sveta mieru. Tento summit podporuje svetový projekt - Svetový pochod za mier a nenásilie.

Fungujeme ako nezisková organizácia, chceli by sme Vás teda poprosiť o podporu , ktorá by predstavovala tri cestovné lístky zo Slovenska do Berlína a ubytovanie na mieste tohto summitu.

 

Veríme, že Vaša organizácia rada podporí myšlienku svetového mieru a jeho šírenie. V dnešnej dobe je potrebná osobná angažovanosť všetkých ľudí, ktorí vo svojich srdciach cítia a dúfajú, že svet bez vojen a násilia je možný pre všetky ľudské bytosti.

 

Naším poďakovaním za Vašu pomoc by bola propagácia Vašej firmy našou organizáciou pri všetkých aktivitách spojených s propagáciou  tejto myšlienky a tohto projektu.

 

Za Vašu podporu vopred ďakujeme

 

Za humanistické centrum,

 

 

Zuzana Sihelská

Martina Slávičková

Peter Živý

 

www.svetovypochod.cz, www.humanistickehnutie.sk, zuzana@humanistickehnutie.sk